آشنایی با انواع خاک

در مقابل، خاک های قلیایی به طور معمول در مناطق کم باران یافت می شوند. برای تشکیل انواع خاک از سنگ، به طور متوسط 500 سال یا بیشتر زمان نیاز است. خاک های درشت دانه درسیستم طبقه بندی خاک USGS ، خاک هایی هستند که بیش از ۵۰ درصد مواد تشکیل دهنده آن ها درشت تر از ۰.۰۷۵ میلی متر است. در طبقه بندی خاک متحد که اغلب توسط مهندسان ژئوتکنیک مورد استفاده قرار می گیرد، مبنای جدایی ریزدانه و درشت دانه ها درصد عبوری از الک نمره ۲۰۰ است، بدین صورت که اگر کمتر از ۵۰ درصد دانه ها از الک نمره ۲۰۰ عبور کنند، آنگاه خاک ریزدانه بوده و در غیر این صورت درشت دانه است. از دیگر تفاوت ها این است که اگر خاک مقدار زیادی قلوه سنگ و تخته سنگ بزرگ داشته باشد، در ابتدا آن ها را جدا کرده و باقی مانده خاک دانه بندی می گردد.

بافت خاک ها گونه های مختلفی دارند و با هم بسیار تفاوت دارند. به همین دلیل گردشگران در سفر به جزیره هنگام، برای شبمانی هم برنامهریزی میکنند و کمپ میزنند. خاکهای رسی چون دارای دانههای بسیار ریزی هستند به خاک سرد معروفند و در مقابل رشد گیاهان مقاومت نشان داده و رشد آنها را محدود میکنند. حدود یک کیلومتر ابتدای مسیر خاکی دارای شیب زیادی است و حرکت را برای ماشین های معمولی دشوار می کند. استخر دریا دارای پارکینگ است که می توانید وسیله نقلیه خود را با اطمینان خاطر در آنجا پارک کنید. برای نامگذاری خاک ها در سیستم طبقه بندی خاک BS لازم است دو حرف اصلی و فرعی را با توجه به خصوصیات خاک کنار هم قرار دهیم. نگاه کردن به این موجودات حتی از راه دور هم لرزه به تن میاندازد. برای سفر از تهران به دریاچه حلیمه جان گیلان، بهترین راه دسترسی آزادراه قزوین-رشت است. این دریاچه و جنگل اطراف آن، یکی از بهترین مناظر را برای ثبت عکسهای یادگاری دارد. یکی از مکانهای دیدنی کالیفرنیا، ساحل شیشهای است که در پارک ایالتی مکریچر در نزدیکی فورت براگ قرار دارد. در داخل مثلث بافت خاک ۱۲ منطقه مشخص شده است و لذا در تقسیم بندی سازمان حفاظت خاک آمریکا عملا ۱۲ نوع بافت خاک وجود دارد.

مدیر مؤسسه سیزده فروردین در رابطه علل خشکی تالاب اظهار کرد: متأسفانه طی سالیان گذشته با افزایش کشت به خصوص کشت بسیاری از محصولات آب بر در چهارفصل سال و برداشت بی اندازه آب از سفرهای زیر زمینی تالاب پریشان بیش از توان اکولوژیکی منطقه بوده و عامل اصلی خشکی پریشان کشاورزی متعدد در منطقه است. خاک رس خیس، بسیار چسبناک است، اما هنگام خشک بودن، نرم است. اما مقداری از آب، آنقدر محکم نگه داشته می شود که گیاهان نمی توانند از آن استفاده کنند. ساحل مجتمع فدک (پاویون) در جزیره کیش، برای میهمانان دولتی میباشد و ساحل دوم به عنوان پلاژ اختصاصی خارجیها افتتاح شد، اما همچنان ساحل اختصاصی برخی مقامات بوده است.در گیلان آزاد سازی حریم عمومی ساحل در بندر انزلی آغاز شده و در سایر نقاط در انتظار اجرای این طرح است. این دریاچه فوق العاده همانطور که از اسمش مشخص است تداعیگر مستی، نشاط و شور است که ارزش دیدن حداقل یک بار را دارد. با این حال، خاک رس می تواند مقدار زیادی آب را هنگام جذب نگاه دارد. خاک رس متراکم ترین و سنگین ترین نوع خاک است که به خوبی زهکشی نمی کند و فضای شکوفائی ریشه گیاه را فراهم نمی کند.

ساحل خواری و تجاوز به حریم عمومی، پدیدهای است که تازگی ندارد و در سالهای گذشته برخی افراد و سازمانها به بهانه ساخت مراکز فرهنگی و گردشگری در حوزه دریا، پا روی قوانین گذاشتند. انتقال لجن درياچه از طرف برخي كشورهاي خارجي جهت تهيه و ساخت كرمهاي آرايشي و نوعي پماد براي استفاده در درمان امراض جلدي در سالهاي گذشته رايج بوده است. خاک بخشی از سطح زمین است که شامل سنگ های متلاشی شده، هوموس، مواد معدنی و آلی است. حدود 1.8% سطح زمین را دریاچهها تشکیل میدهند. خاک معمولاً هنگام تجزیه سنگ ها به قسمت های تشکیل دهنده آنها به وجود می آید. همچنین به کارگیری مرتب افزایش دهنده های آلی مانند کمپوست و کود، pH خاک قلیایی را به مرور کاهش می دهد. همچنین ذوب یک قطعه یخ در حد انتهایی یخچال میتواند باعث فرورفتگی در مناطق یخچالی شود و نهایتا این فرورفتگی دریاچه تشکیل شود. خاک از لایه های مختلفی مانند هوموس، آب، رس، شن و سنگ ریزه تشکیل شده است. لايه R: لايه سنگ بستر كه زير همه لايه های ديگر است. خاک های درشت دانه به دسته های جزیی تری، نظیر شن (G) و ماسه (S) طبقه بندی می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید