آیا کشتی کج واقعی است؟

آذربایجانیها اعلام کردند که فدراسیون بینالمللی ورزشهای زورخانهای و کشتی پهلوانی و همچنین فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی قادر به هماهنگی با یکدیگر نیستند و به همین دلیل کشتی پهلوانی را حذف میکند. به گزارش مشرق، مراسم اهدای جوایز دلاری کشتی گیران کشورمان که به عنوان برترینهای سال ۲۰۲۱ اتحادیه جهانی انتخاب شدند، بعد از ظهر امروز با حضور سید احسان قاضی زاده هاشمی نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون های اجتماعی و تلفیق بودجه در محل خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده برگزار شد.

کودکانی که کشتی را به عنوان ورزش انتخاب کرده اند، به دلیل این که دائم درگیر فعالیتهای کششی هستند انعطاف بدنیشان را به خوبی حفظ میکنند. شنا برای کودکان مفید است زیرا با آموزش کنترل تنفس در هنگام آب، قدرت ریه را بهبود می بخشد و همچنین با تمرین سبک های مختلف، قدرت عضلات آنان را بهبود می بخشد. ورزش تنیس به کودکان کمک می کند حرکات خود را استراتژیک کنند، تکنیک های مناسب را یاد بگیرند، قدرت و دقت بازوی خود را توسعه دهند و همچنین در ایجاد قدرت عضلات و بهبود آمادگی قلبی عروقی کمک می کند.

آقای صالحی امیری که احترام زیادی برایش قایلم و صوت صحبت های او را دارم به او گفتم حمید سوریان پرمدالترین است و هم نایب رییس است از سهمیه ۴ نفر کمیسیون ورزشکاران به او بدهید که گفت من صد درصد موافقم و حمایت میکنم اما او را معرفی نکردند. در وزن ۶۵ کیلوگرم بهنام احسانپور ملیپوش کهنهکار کشتی آزاد که حالا به یک وزن بالاتر آمده است با زحمت و با کسب عنوان سوم مسابقات قهرمانی کشور جواز حضور در این مرحله را دریافت کرد؛ او نیز یکی از بختهای نخست کسب جواز مرحله نهایی است، اما باید دید که آیا احسانپور در وزن جدید نیز توفیقات قبلی را تکرار خواهد کرد یا خیر؟

ضربههای شدیدی که به سر کودک وارد میشود ممکن است سبب صدمات جدی برای او شود که با سرگیجه و حالت تهوع بروز میکند. اولین چیزی که کودک از دوچرخه سواری یاد می گیرد، ایمنی در جاده و استقامت است. با این حال، مزایای جسمی دوچرخه سواری برای کودکان از مزایای اجتماعی آن بالاتر است. همان طور که در بالا اشاره کردیم ورزش کشتی برای کودکان مشکلاتی به همراه دارد که در ادامه به برخی از این موارد اشاره کرده ایم. همان طور که در بالا اشاره کردیم ورزش کشتی برای کودکان مشکلاتی به همراه دارد که در ادامه به برخی از این موارد اشاره کردهایم.

این برنامه ها عمدتاً از کشتی گرفتن تشکیل شده و مهم ترین مسابقات در جریان آن رخ می دهند. کشتی یکی از قدیمیترین و فراگیرترین ورزشهای دنیا است و احتمالاً در دوران ماقبل تاریخ با تغییر شکل در جنگهای تنبهتن و جایگزین کردن مرگ یا صدمات شدید با یک پیروزی نمادین ایجاد شدهاست. با توجه به این که در ورزش کشتی بدن فرد حرکات کششی زیادی را حین تمرین و مسابقه تحمل می کند، احتمال کشیدگی عضلات پشت پا و کشاله ران وجود دارد. این بازی کار تیمی، انصاف، نظم و انضباط را به کودکان می آموزد و مزایای جسمی زیادی برای کودکان دارد.

شروع ورزش هایی مانند والیبال، بسکتبال، بیسبال برای سنسن بالاتر توصیه می شود که کودکان توانایی کار گروهی و مفهوم برد و باخت را به خوبی آموخته باشند و ماطبق سلیقه خود این ورزش ها را انتخاب کنند. نکته مهم دیگر برای انتخاب بهترین رشته ورزشی برای کودکان توجه به علایق و استعدادهای کودکان است و سومین موردی که باید در انتخاب بهترین رشته ورزشی برای کودکان در نظر گرفته شود فیزیک بدنی آن ها است. رگ به رگ شدن و پیچ خوردن مچ پا که منجر به کشیدگی تاندونها میشود نیز در کشتیگیران دیده میشود.

در بعد همگانی، تعلیم و تربیت و علمی شدن ورزش هم وظیفه داریم تا در این زمینهها رشد کنیم. در وزن ۷۴ کیلوگرم نمیتوان مدعی ۱۰۰ درصدی را به عنوان نفر اصلی محسوب کرد، اما به نظر میرسد در این بین حامد رشیدی و سعید داداشپور از شانس بیشتری نسبت به بقیه برخوردار هستند. شطرنج باعث ورزیه شدن فکر کودکان می شود اما بهتر است اگر رشته شطرنج را برای کودک خود انتخاب می کنید در کنار آن یک ورزش دیگر را نیز انتخاب کنید که کودک در آن فعالیت بدنی داشته باشد تا شادابی و تناسب اندام خود را نیز حفظ کند.

این آسیب میتواند منجر به تغییر حالت پاها شود و پاهای کودک به حال پرانتزی یا ضربدری در بیاید. از جمله مزایایی که این ورزش باستانی برای کودکان دارد میتوان به موارد زیر اشاره کرد. جابهجایی توپ باعث افزایش چابکی پا، به دست آوردن تعادل و بهبود پایداری قلبی عروقی می شود. دویدن با توپ در ورزش بسکتبال و بیسبال باعث تقویت قدرت عضلات و ایجاد چابکی می شود. برای محدوده سنی ۱۰ تا ۱۵ والیبال، بسکتبال و هندبال که میتواند سبب افزایش رشد قدی کودک و استقامت بدنی وی شود مناسب هستند. انجام پاس های سریع باعث بهبود تفکر و رفلکس می شود و دریبل زدن توپ در بسکتبال باعث هماهنگی دست و چشم می شود.

ورزش تنیس نیازمند عکس العمل و قدرت تصمیم گیری سریع می باشد. به گزارش “ورزش سه”، رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان روزهای 4 تا 6 آبان ماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود و آذربایجان هم در کنار ایران همواره یکی از مدعیان در سطح جهان به حساب می آید. در کنار عزیزی به عنوان بخت نخست مرحله اول میلاد خسروی، مهدی فلاح و آرمان علیزاده را باید از دیگر مدعیان دانست.

به نظر می رسد بعد از درخشش ستاره های کشتی آزاد، حالا نوبت به فرنگی کاران رسیده که یکی از بهترین نتایج تاریخ را در نروژ به ثبت برسانند. میثم دلخانی در خاک توانست با اجرای دو بارانداز و یک سالتوبارانداز زیبا، کشتی را 9 بر صفر کند و با یک توفان زودهنگام به فینال برسد. دو یک ورزش رایگان است و فوایدی نظیر: افزایش تمرکز، استقام ، بهبود قدرت عضلات و همچنین آمادگی قلبی عروقی را برای کودکان به همراه دارد. متخصصان طب فیزیکی اعتقاد دارند که بهترین ورزش برای کودکان ورزشی است که فشار زیادی به اسکلت و عضلات بدن آنها وارد نسازد.

Ring Out Count:زمانیکه بدن حریف یا هر دو حریف در حدود دو سوم از رینگ بیرون باشد داور آغاز به شمردن تا ۱۰ ميکند که تا پایان شمارش هرکدام از حریفان یا هر دو اگر بیرون باشند بازنده اعلام میشوند . این هم یک واقعیت است که اگر پول نباشد اقبال عمومی کمتر میشود. به طور کلی بهترین ورزش برای کودکان تا قبل از 8 سال ورزش هایی مثل شنا و ژیمناستیک هستند که فشار کمی به عضلات آن ها وارد می کند و برد و باخت خیلی در آن ها مطرح نیست چون کودکان در این سنین ممکن است در اث باخت روحیه خود را از دست بدهند و به طور کلی از ورزش زده شوند.

کودکان بعد از 7 سالگی توانایی یادگیری تکنیک و تاکتیک را دارند. همه بچه ها دوست دارند یک دوچرخه داشته باشند. دوچرخه سواری باعث افزایش قدرت پاها، هماهنگی رفلکس ها، بهبود تعاد ، کنترل وزن و تقویت عملکردهای قلبی عروقی می شود. دوچرخه سواری به کودکان حس آزادی، استقلال و غرور را القا می کند. حداکثر بتوانیم این رقم را 10، 11 درصد افزایش دهیم و به 150میلیارد تومان برسانیم. برای کودکان مانعی ندارد البته این ورزش ها در سنین پایینتر نباید به شکل سنگین انجام شود اما از سنین 15 به بعد کودکان می توانند این ورزش ها را مطابق علاقه خود انتخاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید