باقرزاده حرفهای انتخاباتی میزند

نقض قانون منجر به گرفتن اخطار به کشتیگیر میشود و سه اخطار کشتیگیر را از ادامه مسابقه محروم میکند. در ادامه یوسفی یک امتیاز را جبران کرد، اما در ابتدای تایم دوم کشتی گیر روسی جانی در بدن نداشت و از نظر نفس کم آورده بود. او که دیروز هم رقبایی از کشورهای روسیه، گرجستان و ایتالیا را با اقتدار پشت سر گذاشته بود، در تایم دوم نزدیک بود امتیاز چهارم را هم بگیرد، اما اعتراض مربیان مجارستان باعث شد تا نتیجه همان 3 بر صفر باقی بماند.

بسیار متأسفم اعلام کنم که تیم ملی کشتی جمهوری اسلامی ایران بدلیل عدم اعطای روادید به ۶ نفر از اعضای این تیم، عملا امکان حضور و شرکت در مسابقه دوستانه با تیم ملی آمریکا را ندارد. بار دوم داوران در حالی دو امتیاز به گرایی دادند که یک ثانیه به پایان کشتی باقی مانده بود. بعد از یک دقیقه داوران به حریف آذربایجانی اخطار دادند تا او در خاک بنشیند. نکته جالب آنکه در سال 2011 با حضور ایران، کشور آذربایجان توانست عنوان قهرمانی را کسب کند. بدین ترتیب رامین طاهری باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا او نیز شانس ادامه کار در گروه بازنده ها را بدست آورد.

از سوی دیگر در سه وزن پایانی هم اتفاقات خوبی برای تیم محمد بنا رقم خورد. مسابقه های کشتی زنان در المپیک در چهار وزن ۴۸ کیلوگرم، ۵۵ کیلوگرم، ۶۳ کیلوگرم و ۷۲ کیلوگرم برپا ميشود . اختلاف دو نهاد بینالمللی ورزشی در نهایت منجر به حذف رقابتهای کشتی پهلوانی از برنامه بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی در آذربایجان شد. گرایی که در ابتدای کشتی توانست از حریف اخطار بگیرد، به شکل عجیبی این فرصت را از دست داد. یاشار دوغو کشتی گیر معروف ترکیه و فاتح مدال طلای المپیک ۱۹۴۸ ( در وزن ۷۳ کیلو ) و قهرمان جهان در سال ۱۹۵۱ .

افتخارات و پیروزمندیهای او در تاریخ کشتی جهان بی نظیر است . در تایم اول داوران به حریف مولداویایی اخطار دادند و طاهری توانست یک بار حریف را بارانداز کند و 3 بر صفر پیش بیفتد. رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: وظیفه دارم از تک تک عزیزان و همه شما بزرگان حاضر در این جمع که پرچم جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در میآورید، قدردانی کنیم.

بنابراین بخشی از اوغات فراغت انسانهای اولیه با کشتی گرفتن سپری می شد تا مهارت و آمادگی لازم را در این فن پیدا کنند و در وقت نیاز بکار ببرند . بدون رسانهها، امکان انتقال موفقیتها امکانپذیر نبود و آنها را در کنار خود قرار دادیم. میثم دلخانی در وزن 63 کیلو و محمدرضا گرایی در وزن 67 کیلو با نمایشی فوق العاده راهی فینال شدند و فردا برای کسب مدال طلا تلاش میکنند. بدین ترتیب گرایی راهی مرحله یک چهارم نهایی شد و در این مرحله به مصاف حسرت جعفراف از آذربایجان می رود. اعضای تیم ملی کشتی آزاد به منظور دریافت ویزای سفر به آمریکا حدود یک ماه قبل راهی امارات شدند.

ایران ورزشی – ماجرای سفر تیم ملی کشتی آزاد به امریکا وارد فاز پیچیدهای شده است. ما نمی توانستیم از تیم ۱۰ نفره سه نفر را نبریم چون بعد از آن همه ایراد می گرفتند، اما توقع نداشته باشید عزت یک بچه مسلمان و کشور را از بین ببرم، حتما از حیثیت کشتی و ایران دفاع میکنم و هرچه می خواهند بگویند، مهم نیست. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علیرضا دبیر در نامهای به رئیس فدراسیون کشتی آمریکا، عدم امکان حضور ایران برای انجام مسابقه دوستانه تیم به تیم با تیم کشتی آزاد این کشور در تاریخ 23 بهمن را اعلام کرد.

به گزارش ایمنا، حسن یزدانی درباره درخشش تیم ملی کشتی آزاد در این رقابتها اظهار کرد: همه این اتفاقات لطف خدا بود و کمی از زحماتی که در این چند سال کشیدیم جبران شد. اسامی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی جمهوری آذربایجان برای حضور در مسابقات قهرمانی اروپا در رومانی در حالی اعلام شده است که نام محمدرضا آذرشکیب، دارنده مدال برنز مسابقات قهرمانی سال 2010 آسیا به عنوان نماینده وزن 125 کیلوگرم این کشور به چشم می خورد. پس از درخشش کشتیگیران ایرانی در مسابقات قهرمانی جهان 2021 به میزبانی نروژ، مسئولان فدراسیون کشتی آمریکا خواستار برگزاری دیدار دوستانه میان آزادکاران ایران و این کشور در تگزاس شد.

یاشار دوغو کشتی گیر معروف ترکیه و فاتح مدال طلای المپیک 1948 ( در وزن 73 کیلو ) و قهرمان جهان در سال 1951 . وی با اشاره به پیشینه فرهنگی کشتی پهلوانی، از تلاش فدراسیون جهانی کشتی در سالهای گذشته برای زیر سلطه بردن این ورزش پرده برداشت. اگر کشتي گيري سه اخطاره شود، رقابت قطع ميشود و حریفش با امتیاز ضربه فنی برنده ميشود . یوسفی در تایم اول فشار زیادی به حریف وارد کرد، اما داوران یک اخطار به او دادند و یک امتیاز به حریف. گام بعدی، دیپلماسی ورزش بود که در مسیر کاهش فشار غیر منطقی به ورزش ایران و ارتباط با نهادهای مرتبط بود.

این رشته در تمام ادوار المپیک به جز المپیک ۱۹۰۰ پاریس و المپیک ۱۹۰۴ لس آنجلس برگزار شدهاست. صالحیامیری در جواب علیرضا دبیر گفت: روز اول که به کمیته آمدم، فقط 38 درصد به کمیته المپیک داده شده بود که من به سازمان برنامه رفتم و توانستم آن را به 98 درصد برسانم. از قهرمانان بنام جهان کشتی بودندکه افتخارات فراوانی در مسابقات المپیک و جهانی برای ورزش ایران به دست آوردند. میثم دلخانی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل لنور تمیروف دارنده مدال برنز جهان از اوکراین قرار گرفت و در یک جدال سخت و دشوار با اینکه سه بر یک از حریف عقب افتاده بود، در فاصله یک دقیقه مانده به پایان توانست کشتی گیر اوکراینی را خاک کرده و نتیجه را سه بر سه کند.

آن موقع وقتی قهرمان جهان و آسیا میشدیم از تشکیلات ورزش ایران حق سفره میگرفتیم. مهرعلیزاده در این نامه اعلام کرده بود که ورزشهای زورخانهای و کشتی پهلوانی در سال ۲۰۱۰ به نام ایران در یونسکو ثبت شده است و تشکیل فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی کار اشتباهی است که در آینده به این ورزش ملی آسیب خواهد زد. ظاهراً آمریکاییها خودشان را برای شنیدن جواب منفی آماده کرده بودند و برنامهای جایگزین را نیز تدارک دیده بودند تا در صورتی عدم سفر کشتیگیران ایران به این کشور مجبور به لغو این رویداد دوستانه نباشند. ناخرسندم که اعلام کنم تا این لحظه ویزای دو کشتیگیر، مربی تیم، سرپرست تیم و داور المپیکی فدراسیون و اینجانب بهعنوان رئیسفدراسیون صادر نشده است و لذا چارهای جز اعلام لغو سفر برای اینجانب باقی نمانده است.

بسیار متأسفم اعلام کنم که تیم ملی کشتی جمهوری اسلامی ایران بهدلیل عدم اعطای روادید به 6 نفر از اعضای این تیم، عملا امکان حضور و شرکت در مسابقه دوستانه با تیم ملی آمریکا را ندارد. در حالی که صالحی امیری صحبت میکرد، قدیمی رئیس فدراسیون هاکی اعتراض کرد. صالحی امیری همچنین به کنایه از داورزنی و علی مرادی گفت که بودجه خود را به هاکی بدهند. پس حساب رسانهها را از مردم جدا میکنید؟ همچنین وی پس از پیروزی در رقابت با حرف ترک خود فرمود : تصور میکردم زود تر از آن داوران به حریفم اخطار خواهند داد اما شاید با توجه به شکست تیم کشتی ترکیه ، میخواستند چند پیروزی هم ازآن آنها شود.

دیدگاهتان را بنویسید