تعامل فناوری اطلاعات با توسعه انسان محور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ “منصور کبگانیان” دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در حاشیه یکصد و شصتمین جلسه شورای ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور با اشاره به طرح بحث سند ملی فناوری نانو در این جلسه، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۸۵ مصوبهای با عنوان “راهبردها و سیاستهای نانو” داشت که خوشبختانه با تلاش بسیار خوب مسئولان ستاد فناوری نانو در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شاهد پیشرفتهای خوبی در این حوزه بودیم. ۶. بررسی و ارائه پیشنهاد درباره سیاستهای اقتصادی، اجتماعی کشور به منظور تشخیص عدم مغایرت آنها با موازین و اصول سیاست فرهنگی کشور جهت ارائه به شورای فرهنگ عمومی. ۲. سیاستگذاری در جهت بررسی و تهیه طرح های توسعه هنرهای نمایشی به منظور ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه. پست الكترونيك جهت اساتید، کارکنان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی. برای مثال به لحاظ معرفتشناسی و روششناسی پوپر در کتاب فقر تاریخیگری به مقایسهی علوم انسانی و علوم طبیعی میپردازد و بیان میدارد که تفاوت علوم انسانی و علوم طبیعی تفاوتی ماهوی نیست؛ حتی فراتر از این وی ادعا میکند که در برخی موارد بهتر است روششناسی علوم انسانی در علوم طبیعی به کار گرفته شود. هرنوع عملیات بر روی داده یا اطلاعات در مسیر فرآیند تولید، ذخیره، بازیابی، انتقال اطلاعات و یا تبدیل داده به اطلاعات را به گونهای که اطلاعات موجود را با افزایش افزوده همراه سازد، پردازش اطلاعات تعریف میکنند.

هرنوع عملیاتی که برروی اطلاعات در مسیر فرآیند تولید، ذخیره و بازیابی اطلاعات انجام شود تبادل اطلاعات یا به تعبیری انتقال اطلاعات محسوب میشود. این سیستم به صورت دستی و یا مکانیزه کار میکند. این تصمیمات می تواند مرتبط با سخت افزار و نرم افزار مورد استفاده برای توسعه سیستم ( تصمیمات تکنولوژیکی ) یا تصمیماتی درباره فرایند ها یا رویه های کار که خودکار شده اند ( تصمیمات اجتماعی ) باشد و بدین ترتیب می تواند منجر به بروز تغییراتی با ماهیت اجتماعی یا تکنولوژیکی شود . به این ترتیب اطلاعات لازم برای پاسخگوی به سئوالات مطرح جمعآوری و به روز میشوند. سیستم اطلاعات، سیستمی برای کاربران سازمان است که به منظور حمایت و پشتیبانی از تصمیم گیریها، اطلاعات تهیه میکند. ۱۰. برنامه ریزی در تهیه و تنظیم استانداردهای فنی و حرفه ای مطبوعات و نظارت بر آن. در واقع، ارتباطات برای اینکه از اطلاعات تهیه شده استفاده کند و پاسخ سئوال یا نیازهای کاربران خود را ارائه دهد، باید آن را در اختیار کاربران قرار دهد و این انتقال از طریق مفهوم ارتباطات انجام میشود.

بحث سر این نیست که ما جامعهشناسی یا روانشناسی یا علم مدیریت یا تعلیم و تربیت نمیخواهیم یا چیز خوبی نیست یا فایدهای ندارد. دراین دوران به دلیل از سر گیری فعالیتهای هسته ای، شعار های انقلابی، نفی هولوکاست و ضدیت با صهیونیسم از مسئولیت های ملی همۀ دولت های پس از انقلاب اسلامی در ایران بوده است. لازم به یادآوری است که هدف هیئت تحریریه فصلنامه، اخذ درجه علمی ترویجی از وزارت متبوع است لکن همانگونه که استحضار دارند ارزیابی هر نشریه جدید منوط به انتشار حداقل چند شماره بوده و در صورت تایید، درجه اعتبار علمی به شماره های قبلی نیز شامل می شود. جرج ریتزر در واکنش به دیدگاه کوهن، شرط برخورداری از پارادایم یگانه برای علمی خواندن حوزهای از مطالعات را شرطی بدون دلیل دانسته و وجود پارادایمهای محدود را برای علمی بودن کافی میداند و بر این اساس جامعهشناسی را بهخاطر بهرهمندی از پارادایمهای محدود که راهنمای انجام تحقیقات در این حوزه است، علمی دانسته است. اگر به رشتههای حقوق، حسابداری، روانشناسی، ادبیات، مدیریت، فلسفه، جامعهشناسی، علوم سیاسی و کلیهی رشتههای مربوط به علوم انسانی علاقهمندید و آیندهی شغلیتان را در این رشتهها میبینید و در درسهای حفظی قوی هستید ، رشته ی علوم انسانی می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

تحلیل اطلاعات: یک نرم افزار غلطهای احتمالی را تصحیح و از لحاظ نگارش خبر را ویراستاری کند انهدام اطلاعات: رییس خبرگزاری عصبانی و خبر را از خروجی خبرگزاری پاک کند دلیلش خوبه دیگه! اما از لحاظ خروجی و ارزش افزوده اطلاعات برابر هستند. فناوری اطلاعات بسیار از علم رایانه وسیع تر ( و پیچیده تر ) است. در چند سال اخیر واژه فناوری اطلاعات بسیار متداول شده و در تمامی کشورهای دنیا از جمله کشور ما ایران بر زبان افراد بسیاری جاری گردیده است. 10- سیاستبه صلاح باز آوردن مردم استبه وسیله ارشاد ایشان به راه نجات در دنیا و آخرت و آن از سوى انبیاء براى خاصه و عامه در ظاهر و باطن است و از سوى سلاطین در ظاهرشان و از سوى علماء که وارثان انبیا هستند در باطن ایشان. این نقش می تواند موارد زیادی همچون مدیریت حساب و مدیرت سطح خدمات را دربر گیرد، فعالیتهای انجام شده در این نقش تحت نظارت مدیریت روابط تجاری و فرایندهای مدیریت سطح خدمات قرار دارند. بر همین اساس، این موسسه در تلاش است با هدف توسعه تجاریسازی دستاوردهای فناورانه، رفع چالش¬های سازمان ها و صنایع، ضمن ارائه خدمات جامع در قالب پرتفوی واحد، نقش تأثیرگذار و سازنده خود را در زیست بوم نوآوری ایران ایفا نماید..

دیدگاهتان را بنویسید