تعامل فناوری اطلاعات با توسعه انسان محور

آگاهی از نقشی که فناوری اطلاعات در برآورده ساختن اهداف کسب و کار ایفا میکند. سازمانهای بیمه درمانی نیز از جمله زمینه های است که امکان فعالیت در آنها زیاد است. CKO نشان داد که همان مدیریت دانش یا CKO در شرکتها و مؤسسههاست. احساس نیاز مبرم سازمانهای مختلف کشور به افرادی که علاوه بر دانش کاربردی خود در رشته های فنی – مهندسی و رشته های تجربی، نیاز به فراگیری دانش مدیریت دارند و خلایی که توسط مدیران رده بالا و رده های میانی حس می شد، انگیزه اصلی برای ایجاد رشته MBA در این دانشگاه گردید. این رشته به صورت رسمی اولین بار در سال 1380 در دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایران سابق در مقطع ارشد با 4 نفر ظرفیت شروع به پذیرش دانشجو کرد. در دانشکده علوم انسانی و اجتماعی با دارا بودن 10 نشریه علمی( 4 نشریه علمی -پژوهشی با درجات علمی برتر)، مرکز پژوهشی آسیب شناسی خانواده و تربیت، 12 انجمن های علمی دانشجویی گروه ها و نیز 4 انجمن علمی جامعه شناسی، بازاریابی، مدیریت ورزشی و مدیریت صنعتی ایران -شاخه کردستان و انجمن بین المللی روانشناسی مطالعات خاورمیانه در حال فعالیت هستند. اگرچه پیشرفتهای روش شناسی چشمگیری رخ داده است، هنوز مشکلات جدی از نظر استفاده (و سوءاستفاده) و کیفیت مطالعاتی که با حمایت مالی صنایع دارویی انجام میشود، وجود دارد.

علوم اجتماعی زمینه های مختلفی چون قانون، انسان شناسی و آموزش و پرورش را شامل می شود و با علوم طبیعی مثل فیزیک و شیمی کاملا متفاوت است. سپس گسترش این رشته محدود شد تا اینکه در سالهای اخیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز و کرمان نیز در این رشته دانشجو می پذیرند. نشریه پژوهشنامه اقتصادی یک نشریه با داوری بسته و دوسو ناشناس و با دسترسی آزاد است که از سوی دانشگاه علّامه طباطبائی به عنوان دانشگاه پیشرو در علوم انسانی و اجتماعی در ایران منتشر میشود. امروز یکی از چیزهایی که از لحاظ عملی مهم است، مسئلهی اقتصاد است؛ دشمن روی اقتصاد کشور ما متمرکز شده. نفت و گاز رگ حیاتی امروز دنیا است، لااقل امروز اینجور است، تا سالها هم اینجور خواهد بود؛ حالا کِی بشریت از نفت و گاز خلاص بشود، بینیاز بشود، معلوم نیست. دبیر اجرایی خانه کارگر شهرری با اعلام اینکه این بنگاههای اقتصادی تسهیلات بانکی با بهرههای کلان میگیرند، گفت: معلوم نیست چگونه بانکها به بنگاههای اقتصادی تسهیلات با بهره بالای ۲۰ درصد میدهند؟ دکترغفاریان ادامه داد: این میزان فروش محصول تا پایان سال به ۲۰ میلیارد تومان خواهدرسید. دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف اولین دانشکده وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که باهدف آموزش علوم مدیریت و اقتصاد با رویکردی نو و متفاوت از سایر مراکز آموزشی و تحصیلی، در سال ۱۳۷۸ شمسی تاسیس شد.

به منظور دسترسی آسان و جهانی به آخرین یافته های پژوهشی، این نشریه به عنوان یک نشریه دسترسی-آزاد پایه گذاری شده است و تمام مراحل اشاره شده برای چاپ مقاله از سوی انتشارات دانشگاه علّامه طباطبائی پشتیبانی مالی می شود. این نشریه بر اساس تأییدیه شماره 3/2910/625 مورخ 1383/6/25 کمسیون بررسی نشریات علمی کشور حائز شرایط دریافت علمی – پژوهشی شناخته شده و دارای ضریب IF از پایگاه استنادی جهان اسلام(ISC) است. نمره درس زبان و ادبیات فارسی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب 4 محاسبه می شود. پیشتر، و در سال ۱۸۹۶، هنری بکرل متوجه تابشهای عجیبی از اورانیوم شد که آن را پرتوزایی نامید. کینز بر این باور بود که تقاضا مقدار عرضه را تعیین می کند نه عرضه مقدار تقاضا را. او می گوید: تقسیم کار مسبب افزایش رفاه عمومی است و این متناسب با شیوه تولید مردم است نه متناسب با مقدار طلا و نقره. اما همچنان بخش علم و تکنولوژی هستهی مرکزی این رسانه محسوب میشود و هر روز با جذب کردن افراد متخصص و علاقهمند بیشتر تلاش میکند به بهترین منبع آنلاین موجود در این حوزه تبدیا شود.

بنابراین در حوزه علمیه علوم انسانی را بخوانند، اینها را یاد بگیرند، صورتبندی مسائل و عناوین را در این علوم فرا بگیرند؛ بعد برگردند به مبانی اسلامی، ببینند مسائل متناظر آنها با تفکر اسلامی چگونه است و چگونه شکل میگیرد. از طرف دیگر، پیچیدگی زیاد مسائل اقتصادی کشور و ضرورت استفاده از دانش روز اقتصاد در سیاستگذاری و ترسیم چشم اندازهای آتی، موجب راه اندازی رشته علوم اقتصادی و مهندسی سیستمهای اقتصادی اجتماعی در گرایش اقتصاد در این دانشکده گردید. در این پست از وبلاگ پرداخت قبض قبضینو با هم علم اقتصاد و مشهور ترین اندیشه ورزان آن، اقتصاد کلان و اقتصاد خرد، سازمان های اقتصادی، نظام های اقتصادی و اقتصاد ملی و بسیاری دیگر از مسائل در رابطه با اقتصاد را که لازم است بدانیم، بررسی می کنیم. «در سطحی بالاتر و پیچیدهتر، جامعهٔ سیاسی چارچوبی ارائه میدهد که به زندگی افرادش معنی و اعتبار میبخشد. از این رو، متصدیان امور مملکتی که خواهان افزایش قدرت و ثروت ملی و بهبود بخشیدن به شاخصهای زندگی شهروندان خود هستند، در هزاره سوم به این امر توجه و اهتمام ویژه ای دارند. اقتصاد بخشی مهم از زندگی روزمره همه ماست. فناوری اطلاعات شامل استفاده از کامپیوتر، ذخیره سازی اطلاعات، شبکه سازی بین سایر دستگاه ها، زبر ساخت و فرآینده ها برای ایجاد، پردازش، ذخیره، ایمن و تبادل همه انواع داده های الکترونیکی است.

دیدگاهتان را بنویسید