دریاچه عروس: آدرس، بهترین زمان سفر و دلیل نامگذاری

این دریاچه زیبا در جاده قزوین-الموت در نزدیکی روستای زرآباد قرار دارد. آیتالله رئیسی در این بازدید با صیادان منطقه به گفتوگو پرداخت و در جریان مشکلات آنان قرار گرفت و از مسئولان مرتبط خواست سریعا مشکلات آنان را برطرف کنند. وی از استاندار مازندران خواست هرگونه فعالیت در این پناهگاه و تالاب، باید با ملاحظات زیست محیطی انجام شود.رئیسی همچنین دستور داد با توجه به اینکه در این منطقه آتش سوزی های فصلی اتفاق میافتد یک ایستگاه آتش نشانی ایجاد شود. به منظور اصلاح نظام توزیع و تنظیم بازار محصولات کشاورزی و ایجاد و معرفی برند ایرانی برای محصولات کشاورزی در بازارهای جهانی، مرکز لجستیک و پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گستر پارس، در زمینی به مساحت 31 هکتار و با داشتن 78 هزار متر مربع سالن های مجهز برای آماده سازی و بسته بندی، رنگ آوری، آزمایشگاه، واحد IQF، نمایشگاه و سایر خدمات پنجره واحد تجاری و به ظرفیت سالانه 330 هزار تن انواع محصولات کشاورزی به بهره برداری رسیده است. بستر دریاچه به دلیل جلوگیری از نفوذ آب عایق است و به همین دلیل کیفیت زیستگاهی مناسب را برای جایگزینی بیمهرگان پرتولید در دریاچههای آب شیرین نظیر دوکفهای، حلزون، میگو، انواع کرمهای کمتار و پرتار و آمفیپودا را ندارد.

در این قسمت از دریا، آب به اندازهای زلال است که گردشگران از روی قایق هم میتوانند موجودات مختلف از جمله انواع ماهیها، خرچنگها، لاکپشتها، ستاره دریایی و مرجانها را ببینند. در این جزیره کوچک خبری از خیابانهای بزرگ و ماشین نیست و گردشگران با چند دقیقه پیادهروی میتوانند جاهای دیدنی مختلف را ببینند. جاهای دیدنی گیلان را میتوانید در این مقاله بخوانید. برخی از جاهای دیدنی جزیره هنگام مثل ساحل درخشان یا ساحل نقرهای یا آسمان جزیره، شبانه هستند. مردم محلی میگویند دلفینها در فصلهای خاص برای تولید مثل به هنگام میآیند و حضورشان در نزدیکی جزیره، همیشگی نیست. با دیدن خودتان در لباس محلی متوجه میشوید که این لباسها یکی از جذابترین استایلهایی است که میتوانید داشته باشید. برای بازدید از سنگ مادر و دختر، میتوانید آدرس آن را از مردم محلی بپرسید. مردم میگویند روزگاری مادر و دختری در جزیره هنگام گیر میافتند و از خداواند میخواهند آنها را نجات دهند. صدای قورباغهها نیز بیشتر اوقات شنیده میشود و میتوان آنها را دید.

قایقسواری، عکاسی، دیدن پرندگان مهاجر، دیدن لاکپشتها و قورباغهها لذت از هوای پاک و کمپ زدن، از تفریحات دریاچه هستند. پوشش گیاهی جزیره، بوتههای تمشک، نوعی خار خودرو و درختان انار ترش است و حیواناتی همچون شغال، روباه، خرگوش، ماهی، قرقاول، کبک و پرندگان دریایی در جزیره یافت میشوند. داستان رمان جزیره درباره روزنامه نگاری است که طی یک سانحه دریایی از جزیرهای به نام پالا سر در می آورد. البته به «دریاچه حلیمه جان» نیز معروف است که امروز در مجله گردشگری علیبابا آن را خواهید شناخت. اما جالب است بدانید که او در ساخت بسیاری از سریالهای معروف قدیمی مانند «امام علی» در مقام دستیار کارگردان، دستیار صحنه، مشاور کارگردان، طراح صحنه و لباس، مدیر تولید، مدیر برنامهریزی و نویسنده همکاری داشت. او که با سریال مناسبتی «برادرجان» در تلویزیون شناخته شد فعالیت هنری خود را از خیلی قبلتر در تئاتر آغاز کرده بود. شاید اکثر شما سیروس مقدم را با سریال خاطرهانگیز «پایتخت» که ساخت آن از سال 1389 آغاز شد، به یاد بیاورید. سریال جزیره جدیدترین اثر سیروس مقدم کارگردان محبوب سریال «پایتخت» است.

سریال Island نوعی درام اجتماعی است که علی طالبآبادی نویسندگی آن را به عهده دارد. صخره مادر و دختر هنگام شبیه به چهره انسان است و افسانهای در پس آن وجود دارد. این نویسنده مشهور درست یکسال پس از نگارش رمان جزیره در سال 1963 بر اثر سرطان درگذشت. مقدم در دهه 80 جزء پرکارترین کارگردانان تلویزیون ایران بود. پس از این اشغال، نیروهای روسی تا چندین دهه یک پاسگاه نظامی در آن داشتند. باید دید این خواننده جوان و خوشچهره کشورمان از پس بازیگری برمیآید یا خیر؟ برای سفر به جزیره هنگام باید ابتدا به جزیره قشم برسید. فیلیو اینروزها به یکی از پلتفرمهای پرطرفدار تبدیل شده و روزانه بازدید زیادی دارد. دریاچه شورمست دیگر جاذبه گردشگری در ایران است که تنها 200 کیلومتر با تهران فاصله دارد و در نزدیکی شهر پل سفید قرار دارد. اگر با وسیله نقلیه شخصی سفر میکند، لوکیشن این دریاچه زیبا را در اینجا قرار دادهایم تا مسیر آن را به راحتی پیدا کنید. حتی اگر دوربینی با قابلیت عکاسی از زیر آب داشته باشید، میتوانید شاتهای بینظیری در سواحل جزیره هنگام بگیرید. اگر قصد دارید از قزوین به دیدن دریاچه حلیمه جان بروید، این فاصله 133 کیلومتر است. منطقه ویژه اقتصادى بندر امیر آباد در شرق استان مازندران و فاصله 51 کیلومتری شهرستان ساری قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید