زمین – ویکی فقه

به هر جسمی بر روی زمین یک نیروی گریز از مرکز وارد می آید که در استوا بیشترین مقدار را دارد و در قطب صفر است.در نتیجه وزن اجسام در قطب بیشتر است تا در استوا.(این اختلاف جرم بسیار کوچک است و بیشتر از لحاظ علمی مورد توجه است). اینگونه کامپیوتر ها در درجه اول برای کارهای علمی و مهندسی مورد استفاده قرار می گیرند که نیاز به محاسبات بسیار سریع و پیچیده دارند. استفاده از چندین پردازنده پر قدرت برای محاسبات سنگین و پیچیده ضروری است. تقاضا ی اَبَر خازن روز به روز در حال افزایش است. در الکترونیک، به طور کلی، برای ظرفیت خازن از میکروفاراد تا پیکو فاراد استفاده می شود. میکروفاراد به عنوان uF (1/1,000,000 Farad یا 10⁶F ) ، نانو فاراد به عنوان nF (1/1,000,000,000 یا 10⁹F) و پیکو فاراد به عنوان pF (1/1,000,000,000,000 یا 10¹²F ) مشخص شده است. ابر رایانه ABCI به عنوان یک منبع هوش مصنوعی مبتنی بر ابر ( cloud-based ) طراحی و ساخته شده است که در اختیار شرکت ها و گروه های تحقیقاتی ژاپنی قرار گرفته است. ابر کامپیوتر TRINITY یکی از قدرتمند ترین کامپیوتر هایی دنیاست که شرکت Cray آن را توسط آزمایشگاه لس آلاموس ( Los Alamos National ) تولید کرده است و توانسته است در رده هفتم برترین سوپرکامپیوتر ها قرار بگیرد.

طبق جدیدترین رده بندی سریع ترین ابرکامپیوتر ها که اخیراً اعلام شد ده ابرکامپیوتر برتر این لیست نیز مشخص شد که ما نیز در این مقاله به این سوپر کامپیوتر ها نگاهی خواهیم انداخت. 2) خورشید نزدیک ترین ستاره به زمین است. دمای کار تقریباً از -50 درجه تا 70 درجه است و این باعث می شود آن را برای استفاده در برنامه های مصرف کننده مناسب کند. طوفانهای مغناطیسی باعث اختلال در کار ماهوارهها نیز میشوند. مواد مضر و فلزات سمی جزئی از فرآیند تولید ابر خازنها نیستند که باعث می شود تا به عنوان یک ماده یکبار مصرف تأیید شود. آنها به عنوان ابرهای سطح بالا در نظر گرفته می شوند. ابر خازن ها انرژی را در میدان الکتریکی خود ذخیره می کنند ، اما در صورت وجود باتری ، آنها از ترکیبات شیمیایی برای ذخیره انرژی استفاده می کنند. روزی علی توسط مردی بزهکار ماموریت مییابد تا وارد مدرسهای شده و یک محموله حاضر در زیرزمین مدرسه را نزد او ببرد و …

در حال حاضر سازمان امنیت ملی هسته ای امریکا برای شبیه سازی های بزرگ در زمینه افزایش طول عمر تسلیحات هسته ای از سکویا بهره میبرد. دانشگاه ملی تکنولوژی دفاعی چین میزبان این رایانه است. عبارت ابر رایانه برای اولین بار توسط مجله «نیویورک ورلد» برای اشاره به جدولسازهای آیبیام ( IBM ) در دانشگاه کلمبیا به کار رفت. این دستگاه که نام خود را از اولین آزمایش هسته ای ایالات متحده در سال 1945 به ارث برده است، عمدتا به محاسبات مربوط به سلاح های هسته ای اختصاص یافته است. مثلا یک ماشین حساب معمولی تنها با 10 فلاپس می تواند تمام دستورات و محاسبات ریاضیِ شما را انجام دهد. اگر درس ریاضی دوران تحصیل خود را به خاطر بیاورید، ممیز شناور در واقع همان “اعداد حقیقی” هستند، که از دیدگاه محاسبات ریاضی، به هر نوع محاسبه محدود (کرانه دار) گفته می شود که از اعداد حقیقی (خصوصا در سیستم ده دهی) استفاده می کند. هم اکنون میتوانید فیلم خورشید را با لینک مستقیم رایگان از وبسایت همتا مووی با ترافیک نیم بها دانلود نمایید. ادامه گرم شدن هوا در طی چند قرن مقادیر زیادی از یخهایی که صفحه آنتا کتیکا را پوشانده اند ذوب می کند.در نتیجه سطح آبها در کل زمین بالاتر می آید.بسیاری از مناطق ساحلی ممکن است دچار سیل زدگی فرسایش از بین رفتن زمین های خشک و ورود آب دریاها به آبهای شیرین شوند.بالا آمدن آب دریا ها ممکن است منجر به غرق شدن شهر ها جزایر کوچک و دیگر مناطق زیستی شوند.

در این آیینها، خورشید درآسمان برای خداوند واسطه انجامدادن امور شمرده میشد که چون ناپدید میگردید، به جهان مردگان میرفت و هدایت آنان را در جهان زیرین برعهده میگرفت (غراب، ص 8).هنگامی که خورشید برای لحظاتی ناپدید میشد، موجبات هراس انسانها را فراهم میآورد، از اینرو اقوام مختلف آیینهایی برای بازگرداندن آن داشتند (برای آداب و رسوم مربوط به کسوف و خسوف در میان اقوام مختلف ← باجلان فرخی، ص 114ـ 117؛ )دایرةالمعارف دین( ، ص 133؛ غراب، همانجا). خلاصه داستان: نوجوانی به نام علی برای بازگرداندن مادر بیمارش به خانه، هر روز در خیابانهای تهران کار میکند. هر پتافلاپ یک ترافلاسپ یا یک کوادریلیون (عدد یک با ۱۵ صفر به توان دو) واحد سرعت است. زمین سیارهای که بر روی آن زندگی می کنیم سومین سیاره منظومه شمسی است. لوک اویتنهاو گويد: طلوع آفتاب : زندگی آرام. هر زيادت و نقصان كه در آفتاب و ماه بيند، دليل بر پدر و مادر و برادران بود.

دیدگاهتان را بنویسید