شهریار و شعر انقلاب اسلامی

خاصیت اشعار عارفانه مولانا این است که در رابطه با همه امراز هستی بیان شده است. همه ی تقدیر خدا بودو نمیدانستیم . که خدا هست هنوز … اگر بخواهیم بهصورت خلاصه نامی از شاعران قدیمی و سرآمد زبان فارسی که در سرودن اشعار عاشقانه، گوی سبقت را از دیگران ربودهاند ببریم، نام سعدی، مولانا و حافظ را میتوانیم بیاوریم. از پر شمارترین این صنایع میتوان ایجاز، استعاره، ایهام، انسجام، ارسال المثل، ترصیع، تلمیح، تمثیل، تشبیه، تقابل، تکرار، توزیع، تناسب، جناس، تسمیط، کنایه، مقارنه و تقسیم را نام برد. دوست دارم بدونم شما چه شعر انگیزشی بلد هستین اون رو تویِ کامنت ها برامون ارسال کنید.

تا انتها مطلب شعر انگیزشی همراه باشید و این حال خوب را با مطالعه ی اشعار به دست بیاورید. زمانی که شما در اطراف خود کسانی را دارید که با دلسوزی همراه شما هستند و اجازه نمی دهند در لحظه های تلخ و شیرین زندگی احساس تنهایی کنید، امید و انگیزه تان چندین برابر می شود و حال بهتری پیدا می کنید. از گذشته تا به امروز تاثیر مهم و مثبت شعر انگیزشی (انرژی مثبت) زیبا، عاشقانه و مطالعه ی اشعار انگیزشی اینچنینی در زندگی و روحیات افراد کاملا مشخص بوده است.

از این رو شاعران بسیاری در رابطه با زندگی و امید داشتن و همچنین ابراز احساسات به وسیله ی اشعار انگیزشی، سروده هایی داشتند که ما با خواندن آنها به اون حس دست میابیم. کسی که هیجان و احساسات تکاندهنده ندارد، شاعر نیست. شهادت برترین معراج عشق استگهش پروازی از عشق برترگلوی ملتت، شیپور جنگ استغریوش نعره ی الله اکبر.تو هم با خون پاکان شهریارابشوی اوراق از این دیبا و دفتراین ویژگی ، اصل آرمانی است یعنی شعری همه اشتیاق و تسلیم برای عروج و کمال جامعه ،بی هیچ اضطراب و بیم ،به سوی پاک سازی و مانع زدایی، در مسیر ظهور جلال و جمال است از رو است که می گوید :شعر را مقصد بجز تلطیف احساسات نیستگر به مقیاسات هست و گر به مقیاسات نیستشعر باید چنگ در دل زند ،گیرم درآناز صنایع فی المثل ایهام یا اعنات نیست.

در عصری که سپیدی انسانیت، زندانی غرب بود دست پر ستاره ای بذر روشنایی در فلات ایران پاشید و دنیای خشکیده ی امروز را به تماشای ساقه های نور، دعوت کرد. از نظر جناب سعدی دوست خوب به کسی گفته می شود که نه تنها در لحظه های خوب و خوش شما همراه است، بلکه در لحظات سخت زندگی شما نیز بتواند برای شما ایجاد انگیزه و امید کند و هر زمان که زمین خوردید، دستتان را گرفته و مجدداً به شما کمک کند تا سرپا شوید.

در این مطلب گلچینی از بهترین شعرها درباره زندگی را مطالعه کردین که امیدواریم این اشعار مورد توجه شما همراهان عزیز و گرامی قرار گرفته باشند. شعر کوتاه در مورد خودشناسی ؛ اشعاری کوتاه و زیبا درباره خودشناسی همگی در سایت پارسی زی.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم شعر و فرهنگ سایت است مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. اما شما باید این نکته را بدانید که انگیزه، بحثی نیست که به این راحتی ها بتوان از آن رد شد و با چند نکته مختصر، آن را به طور کامل مدیریت کرد. چند قطره باریده اند؟ راستی من به زودی در مورد هرشعر توضیحات کوچیکی میدم و سعی میکنم برداشت و حسی که بهم میدن همراه با چند توصیه دوستانه تقدیمتون کنم.

در این راستا کار و تلاش برای تامین معاش از چند جهت برای انسان سازنده است. از این جهت واژگانی که شاعر استفاده میکند باید بتوانند بار مفهومی خاصی را به دوش بکشند. چنان دو نیمهٔ سیبی که هردو نیم به هم… در ادبیات فارسی، تکبیتها، دو بیتیها و رباعیها در دسته اشعار کوتاه قرار میگیرند، در حقیقت شعر کوتاه ادبی را شاعر برای بیان مفاهیم عمیق ادبی استفاده میکند.

این شاعر در مورد نقش انجمنهای ادبی در استمرار ادبیات انقلاب اسلامی گفت: انجمنهای ادبی اگر در مسیر خود حرکت کنند قطعا در رشد، شکوفایی و کشف و بارور کردن استعدادها نقش ارزندهای دارند. برخی از خوانندگان که بهدنبال اشعار عاشقانه برای همسر، برای مادر یا برای دوست خود هستند نیز میتوانند با رفتن به فیدیبو، به لیست بالا و بلندی از اشعار عاشقانه دسترسی پیدا کنند. شاید یکی از بهترین لحظه های زندگی همان لحظه هایی باشد که با حضور دوستان زیبایی آن چندین برابر شده و به بهترین شکل ممکن می گذرد. البته ذکر این نکته نیز لازم است که اگر فردی از روی تنبلی و یا ناتوانی خود چیزی را از دست می دکرد؛ نباید نسبت به زندگی و پروردگار شاکی و ناسپاس باشد بلکه باید برای جبران آن تلاش کند تا به مقصود برسد.

ورق خوشنویسی زیر در حدود سالهای 1535 تا 1545 میلادی در کشور هند خلق شده و با بهره گیری از شعرهای زیبای فارسی تبدیل به یک شاهکار بسیار قدیمی شده است. بسیار زیبا….اشعارحافظ انسان را ازخود بیخود میکند… خطاطی شعرهای فارسی زیبا و کوتاه زیر یک قطعه رباعی را نشان می دهد که در قرن 16 یا 17 میلادی توسط محمد قمرالدین خطاطی شده است. شعر کوتاه از گذشته تا امروز همواره، همراه شعر و ادبیات فارسی بوده که عواطف و احساسات، اندیشههای اجتماعی و سیاسی را منعکس میسازد. تا کیمیای عشق بیابی و زر شوی… خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، گفت: انقلاب اسلامی، انقلابی در حوزه ادبیات، شعر و دیگر شاخههای هنری بود و آن پیام هنرمندانه حضرت امام خمینی(ره) فرمودند: «خون پاک صدها هنرمند فرزانه در جبهههاى عشق و شهادت و شرف و عزت، سرمایه زوالناپذیر آنگونه هنرى است که باید، به تناسب عظمت و زیبایى انقلاب اسلامى، همیشه مشام جان زیباپسندِ طالبانِ جمال حق را معطر کند.» در ادامه ایشان میفرمایند: «تنها هنرى مورد قبول قرآن است که راه ستیز با جهانخواران و در راس آن آمریکای جنایتکار را به ما میآموزد».

در ادامه یکی از زیباترین رباعیات مولانا را بیان ذکر کردهایم. شعر در مورد زندگی یکی از انواع اشعار دلنشین و محبوب است و شاعران زیادی در این موضوع شعر گفته اند و خوبی ها و بدی زندگی را در این شعرها سروده اند. شمس تبریزی یک درویش خداشناس بود که توانست مسیر زندگی مولانا را تغییر دهد. این اثر با نام دیوان شمس تبریزی یا دیوان کبیر نیز شناخته شده است. این قطعه شعر خوشنویسی کوتاه و ناب در حدود سال 1800 میلادی توسط خوشنویس و خطاط کمتر شناخته شده ای به نام محمد حسین در قرن 19 یا 20 خلق شده که در هند یا ایران فعالیت می کرده است.

این ورق خوشنویسی فوق العاده در اواخر قرن شانزده میلادی توسط محمد حسین کاتب مشهور به زرّین قلم خطاطی شده است. در برگ خوشنویسی زیر از دوبیتی های زیبا و فلسفی باباطاهر عریان شاعر نامدار و بسیار مشهور ایرانی استفاده شده است. شعرهای عارفانه عاشقانه این شاعر بزرگ از اهمیت خاصی برخوردارند. اشعار کوتاه عاشقانه در دسته های مختلفی تقسیم بندی شده اند که از آن جمله شعرهای عاشقانه ی غمگین است و یا شعر های دلتنگی برای معشوق و مواردی اینچنینی. چیزی که انجام می دهید تفاوت ایجاد می کند و شما باید تصمیم بگیرید که چه نوع تفاوتی می خواهید ایجاد کنید و برای ایجاد تفاوت، یکی از مهم ترین عواملی که دخیل است ، ناامید نشدن در پس هر شکست و زمین خوردن است و یکی از تفاوت های مهم افراد موفق با افراد ناموفق در همین موضوع است که افراد موفق پس از هر شکست از تجربیات و نقاط ضعف خود در جهت رشد و شروعی دوباره استفاده می کنند درحالیکه افراد عادی بجای یافتن ایراد کار و شروع دوباره ، یک گوشه مینشینند و مدام ناله میزنند و گلایه و شکایت می کنند.

برخی از جملات و اشعار انگیزشی می توانند ما را برای طی کردن مسیری دشوار اما پر از موفقیت آماده کنند. اما در این قسمت از مقاله قصد آشنا کردن شما را با مجموعه اشعار پرفروش ایران و جهان داریم. مطمنن با مطالعه ی این مقاله حس و حال زیبایی گرفته اید. از لحظه ای که تصمیم گرفتیم اشعار انگیزشی و الهام بخش رو توی کتاب ها جمع آوری کنیم و بعد یک مقاله مفصل برای اون ها بنویسیم دوتا ترس سراغم اومد! فروشگاه کتاب گاج مارکت در بخش کتابهای شعر میتواند برای خرید کتاب شعر مناسب به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید