مقالات ISI مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات : 189 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

از آن جهت که قدرت فناوری در ذخیره سازی اطلاعات و بازیابی آنها فوق العاده است. ازاین جهت اگر حریم خصوصی شما در زمان و مکانی خاص افشا شود، امید نداشته باشید که کاربران رایانه ها آن را فراموش کنند، چرا که فناوری اطلاعات این امکان را سلب کرده است. این که شما چه چیزهایی خریده اید و از کجا آنها را تهیه کرده اید، پولش را از کجا آورده اید، چقدر به چه کسی اهدا کرده اید و از چه کسی چه انتظاراتی دارید و با چه کسانی نامه پراکنی می کنید و مراوده دارید، همه و همه در دنیای سایبر درون بلندگوهایی پخش می شود که اولاً امکان شنیدن آن برای همه هست و ثانیاً هرگز آوای مکرر و باقی آنها خاموش نمی شود و تازه هر روزه با هر عملیات الکترونیکی شما بر حجم آنها اضافه می شود.با مقاله های جدید جت همراه باشید. در بخش تکنولوژی پلازامگ شما رسانه ای جامع را، از آخرین مقالات و اخبار فناوری های جدید حوزه موبایل، تبلت، لپ تاپ، کامپیوتر، دوربین های دیجیتال، گجت ها، هوش مصنوعی، اپلیکیشن ها، رویدادهای مهم دنیای فناوری، راهنمای خرید و هر آنچه که در این حوزه مشتاق به دانستن آن هستید، همراه خود خواهید داشت.

در منابع علمی معتبر نیز دانش را آمیخته ای از نظرات تجربیات، تئوری ها، الگوها، مهارت و سرمایه های اطلاعاتی تعریف می کنند. شاید بعضی وقتها در محاورات خصوصی چیزی را بگوییم که امید داشته باشیم شنوندگان آن را به فراموشی بسپارند یا چیزی را بنویسیم که بعدها از آن پشیمان شده و امیدوار باشیم خوانندگان برگه های ما را لابه لای دیگر برگه های متعدد و متفرق بایگانی خویش گم کنند و دیگر به خواندن آنها مبادرت نورزند. ولی فناوری اطلاعات به همه این امکان را می دهد که همه اطلاعات حال و گذشته را به نحوی سامانمند، بایگانی و ذخیره کنند و هر وقت آن را لازم داشتند فورا آن را بیابند. امکان گذراندن این دوره به صورت نیمه وقت نیز وجود دارد. فرض کنیم در یکی از دفاتر خبرگزاری در منطقه ای، با بهره گیری از فناوری اطلاعات روش نوینی را در عرصه خبر ارائه می دهند، بدین معنی که در دفتر چندین سیستم رایانه وجود دارد که با بهره گیری از شبکه داخلی با هم در ارتباط اند و هر یک به منظور تایپ ، ویرایش و ارسا ل خبر مجهز به نرم افزارهایی اند. همچنین رشتهٔ میانرشتهای دیگری با عنوان رشته «مدیریت فناوری اطلاعات» در دانشگاههای ایران و دیگر کشورها وجود دارد که از ترکیب دو رشته “مدیریت” و «فناوری اطلاعات» به وجود آمدهاست.

تبدیل اطلاعات Conversion: تبدیل اطلاعات یعنی تبدیل اطلاعات از داده به اطلاعات یا از شكلی از اطلاعات به شكل دیگر در کلیه ابتدا آغاز فرآیند موجود،برای مثال اسكن كردن یك متن و تبدیل آن به یك فایل. از دیگر ویژگیهای آن نگرانی واقعی یا صوری رهبرانش از دسیسههای دشمنان خارجی و داخلی است. به دانش بهره گیری از این زیرساختارها فناوری اطلاعات و ارتباطات گویند البته مثالی که ذکر شد هرگز تمام ابعاد خصوصیا ت و ویژگیهای فناوری اطلاعات را در بر نخواهد گرفت، تنها تعریف ساده از یک اصطلاح فنی، پیچیده وبحث برانگیز در مثالی نمادین ارایه شد. ضعف اين سرويس ها وكاربردها در نبود سيستم هاى قوى ارتباطى بيشتر مشخص شد زيرا باوجود تلفن و تلگراف امكان انتقال اطلاعات با حجم بالا امکان پذیر نبود و قدرت سيستم هاى محاسباتى وكاربردهاى انفورماتيك آن تنها درحوزه هاى محدود قابل استفاده بود. «بسیاری از روشنفکران و سیاستمداران بوده و هستند که جهان را به اندازهٔ قد-و-قوارهٔ خیال خود خواستهاند و فاجعه تنها در خلط میان وهم و واقعیت نیست. اگر بیاییم صرفا به صورت خط کشی شده و اینکه حقوق زن این است و حقوق مردم این است عمل کنیم، این خانواده، خانواده آرامی نیست؛ جامعه ای هم که بخواهد صرفا با حقوق مدنی، نیروی پلیس و اجبار اجتماعی اداره شود، جامعه لذت بخش و آرامی نیست و علت اینکه اسلام به بحث ایثار توجه زیادی کرده، این است که ایثار و فداکاری یک فضای امن تر و آرام تری برای افراد آن جامعه فراهم می کند.

رئیس جمهور ادامه داد: گام بعدی، سامان دادن وضعیت خانوادههایی است که با خط فقر درگیر هستند. در ادامه چهار مرحلهی اصلی را که باید دربارهی حل مشکلات از طریق فناوری بدانید، فهرست کردهایم. خبرنگار فرضی این خبرگزاری، خبر خود را به وسیله سخت افزار کامپیوتر و نرم افزار ویراستاری تحریر می کند و در قسمتی از کامپیوتر خود ذخیره می کند( ذخیره اطلاعات) سردبیر خبر را بازخوانی می کند وتصحیح می نماید (بازیابی اطلاعات) ؛ و آن را روی سرور برمبنای خروجی و فرمت خاص می دهد (پردازش اطلاعات) حال این خبر برروی شبکه ملی پخش می شود(انتقال اطلاعات) پس چهار اصل اطلاعات را داراست. یک خبرگزاری داریم در این خبرگزاری فرضی به فناوری اطلاعات رو آورده و کلیه عملیات خود را با فناوری اطلاعات انجام می دهد و چهار اصل ذخیره، بازیابی، پردازش و انتقال اطلاعات را انجام می دهد. انهدام اطلاعات Delete: هر نوع فرآیندی که باعث از بین رفتن و خروج بخشی از اطلاعات در فرآیند ذخیره ، بازیابی و انتقال اطلاعات شود انهدام اطلاعات تعریف می شود بدیهی است انهدام اطلاعات جز پردازش است که به نتیجه نابودی وجودی اطلاعات ختم می شود! یعنی کلیه عوامل و خدماتی که در انتقال اطلاعات در شبکه محلی و جهانی، ذخیره اطلاعا ت بعنوان سابقه خبر ، بازیابی اطلاعات (باز خوانی خبر) و پردازش اطلاعات کمک می نمایند جز زیرساختار فن آوری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید