کشتی پهلوانی و حذف این ورزش از رقابت های همبستگی کشورهای اسلامی در آذربایجان

این فایل با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. فایل به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید. آدمک کشتی به شما اجازه می دهد بصورت متنوع در تمرین خود تغییرات دهید و در تمامی سبک های کشتی از آن استفاده کنید. این تسهیلات الان برای کشتیگیرها وجود ندارد اما در فوتبال قراردادهای چند میلیاردی میبندند و بخش عمدهای از آن به جیب مافیا میرود. همان خانه 360متری الان 40میلیارد تومان ارزش دارد و برای یک قهرمان چه پاداشی از این بهتر؟ همینطور است. وقتی تیم ملی کشتی در مسابقات جهانی 1961 قهرمان شد همه روزنامهها و معدود مجلههای ورزشی آن موقع تا چند روز تیترشان را به کشتی اختصاص دادند اما حالا ببینید واکنش رسانهها به درخشش کشتیگیران ایرانی در مسابقات جهانی 2021در چه حدی است!

بدین ترتیب قسمتی از اوغات فراغت انسانهای نخست با ورزش کشتی و کشتی گرفتن سپری می شد تا آنها بتوانند مهارت لازم خود را در این ورزش(کشتی) پیدا کنند و در وقتی که نیاز دارند از مهارت های ورزش کشتی استفاده کنند. به گزارش خبرگزاری فارس، مرحله اول رقابتهای انتخابی تیمهای ملی کشتی فرنگی و آزاد برای شرکت در بازیهای آسیایی جاکارتا و رقابتهای جهانی مجارستان به ترتیب روزهای 30 و 31 فروردین ماه در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار میشود تا پس از مدتها بار دیگر شاهد بازگشت هیجان به ورزش ملی کشور در سالن پیر پایتخت باشیم.

بر اساس قانون فرآیند انتخابی تیمهای ملی کشتی 4 کشتیگیر آزاد و فرنگیکار برتر اوزان 10 گانه جواز حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی را کسب میکنند؛ مسابقاتی که اواخر اردیبهشت ماه برای مشخص شدن نفرات اعزامی به بازیهای آسیایی جاکارتا و رقابتهای قهرمانی جهان برگزار خواهد شد. آسیب رباط های جانبی و متقاطع زانو در حین کشتی معمولا به علت چرخش و پیچیده شدن ساق به بیرون ایجاد میشود. سجادی با بیان اینکه مقابل قهرمانان زانو می زنیم و قدردان زحماتشان هستیم، گفت: دکتر رئیسی واقعاً ورزش دوست است و به ورزش پهلوانی و کشتی علاقه زیادی دارد.

سندروم ایلیوتیبیال باند و پارگی منیسک از دیگر آسیب های زانو هستند که در کشتی گیران دیده میشوند. باید دید آیا نصیری که در ۶۵ کیلوگرم دوران نسبتاً موفقی را پشت سر گذاشت و حتی حضور در المپیک را تجربه کرد، میتواند در یک وزن المپیکی دیگر هم موفق شود؟ یکسری اوزان مدال طلای جهانی گرفتند، یکسری مدال نقره و برنز گرفتند و به نظر من ارزش کار هر کدام متفاوت است اما این موضوع باید برای همه کشتی گیران جا بیفتد که رسیدن به دوبنده تیم ملی ارزش بسیار بالایی دارد و همه باید در چرخه انتخابی حاضر شوند.

وی در پایان گفت: چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد با هدف اجرای عدالت و شایسته سالاری در کشتی ایران طراحی شده و همه شانس دارند با کوشش و تلاش صاحب دوبنده تیم ملی شوند. دارنده ۲ مدال طلای آسیا، درباره همزمانی رقابت های جهانی و بازی های آسیایی و اینکه آیا در طراحی چرخه انتخابی، احتمال تشکیل دو تیم ملی در نظر گرفته شده است یا خیر، تصریح کرد: فکر می کنم یک هفته پس از پایان مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان، مسابقات کشتی آزاد بازی های آسیایی آغاز می شود. فکر میکنید چرا هیچ فیلمی از دربی سال1352 که بعدها به دربی 6تاییها معروف شد وجود ندارد؟

نتیجه رقابت بین تیم های کشتی آذربایجان و روسیه ۴ – ۴ برابر شد ، اما با توجه به امتیاز فنی بالاتر تیم آذربایجان ، این تیم بعنوان برنده این رقابت اعلام گردید . انتقال عفونت های پوستی از یک ورزشکار به ورزشکار دیگر معمولا به علت تماس پوستی بین آندو است و شایعترین آنها عفونت های قارچی پوست (بصورت حلقه های قرمز)،جوش و تاول های چرکی پوستی و تبخال است. این آسیب ها معمولا بصورت خراشیدگی و خونمردگی دیده میشوند. این التهاب را معمولا میتوان با استفاده از سرمای موضعی، استراحت، زانوبندهای مخصوص و استفاده از داروهای ضد التهاب درمان کرد.

بورسیت کشکک به علت التهاب و تورم بورس جلوی آن ایجاد میشود. کُشتی نوعی ورزش است که در آن دو انسان غیر مسلح با یکدیگر گلاویز شده و برای به زمین زدن یا بیتعادل کردن حریف خود تلاش میکنند. تقریباً تمام کشورهای دنیا دو سبک المپیکی کشتی یعنی کشتی فرنگی و کشتی آزاد را پذیرفتهاند، تفاوت این دو در آن است که در کشتی فرنگی، که بیشتر در اروپای قارهای محبوب است، گرفتن پائین کمر و استفاده از پا ممنوع است اما در کشتی آزاد کشتیگیران اجازه همین اعمال را دارند.

در زیر نگاهی گذرا به مدعیان اصلی اوزان 10 گانه کشتی آزاد و فرنگی خواهیم انداخت. با توجه به اینکه کشتی گیرها دائم با هم درگیر هستند و یکدیگر را روی تشک کشتی می کوبند، این وضعیت بوجود ميايد . حرکات شدید سر میتواند موجب کشیدگی عضلات گردن شود و در ضربات شدید ممکن است شکستگی مهره های گردن هم بوجود آید. به هر حال ما ابتدا باید کارمان را برای بستن تیم ملی آغاز کنیم و در ادامه با توجه به شرایطی که بوجود می آید تصمیم بگیریم. دانیال شریعتی نیا، حسین شهبازی و اسماعیل نجاتیان سایر مدعیانی هستند که برای رسیدن به مرحله نهایی انتخابی تیم ملی باید با هم مبارزه کنند.

همان طور که در ورزش های رزمی از کیسه بوکس ها به عنوان حریف تمرینی برای تمرین ضربات مختلف دست و پا و بالا بردن تکنیک انفرادی ورزشکار استفاده می شود، در ورزش کشتی هم از انواع آدمک های تمرینی به عنوان حریف فرضی برای اجرای تکنیک های مختلف استفاده می شود. هر کشتی گیری که می خواهد با تلاش و پشتکار به تیم ملی برسد، این شانس را دارد تا صاحب دوبنده تیم ملی شود، معتقدم مسابقات قهرمانی کشور می تواند به کشتی ما کمک زیادی داشته باشد.

حمید یاری در گفت و گو با ایسنا گفت: کشتی از دیرباز به یک ورزش پهلوانی و باستانی در کشور ما شناخته شده است، منش کشتیگیرانی همچون آقا تختی و دیگر پهلوانان زبان زد خاص و عام بوده است، اما امروز شاهد این هستیم عدهای با سو استفاده از نام کشتی جایگاه این ورزش باستانی را به خطر انداختهاند . سرمربی تیم ملی کشتی آزاد درباره اهمیت این دیدار برای مردم دو کشور و حساسیت بالای آن، خاطرنشان کرد: ما به تمامی میادین به غیر از بازی های آسیایی و مسابقات جهانی، به عنوان تدارکات حضور در المپیک پاریس نگاه می کنیم و به همین دلیل کسب نتیجه چندان برای ما مهم نیست بلکه به دنبال اهداف خود هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید